Red Hat OpenShift

Firmy próbują się wyróżnić poprzez zapewnienie swoim klientom niezwykłych doświadczeń. Obecnie te doświadczenia są napędzane przez szybko ewoluujące aplikacje, które próbują sprostać potrzebom klientów. Wdrażane aplikacje muszą być przenaszalne, bezpieczne, łatwe do skalowania i proste w zarządzaniu. Aby spełnić te wymagania, organizacje zwracają się w kierunku kontenerów i platformy Kubernetes. Chcąc szybko dostarczać nowe aplikacje lub konteneryzować i migrować te już istniejące do chmury, potrzebują zaufanej platformy, na której będą mogli tworzyć.

Stworzony przez liderów open source Red Hat OpenShift to wiodąca platforma Kubernetes dla przedsiębiorstw: skoncentrowana na bezpieczeństwie, spójna podstawa pozwalająca dostarczać aplikacje w dowolne miejsce, z w pełnymi zautomatyzowanymi operacjami i usprawnionym przepływem pracy programistów. Dzięki Red Hat OpenShift innowacyjni twórcy mogą skupić się na tym, co ważne, zachować konkurencyjność i wyprzedzać stale rosnące oczekiwania klientów.

Dlaczego Red Hat OpenShift?

Lider rynkowy: Red Hat jest wiodącym kontrybutorem platformy Kubernetes od  momentu gdy stała się rozwiązaniem typu open-source. Ponad 1700 klientów OpenShift i 44% udziału w rynku płatnego oprogramowania kontenerowego.

Lider technologiczny: W ciągu ostatnich 4 lat firma Red Hat dostarczyła ponad 15 kolejnych wersji platformy OpenShift, z których każda oferuje nowe możliwości i wnosi wartość dodaną w warstwie Kubernetes i w warstwach wyższych (usługi klastrowe, operacje automatyczne, usługi platformowe, usługi aplikacji i serwery programistów).

Lider społeczności: Red Hat prowadzi lub współprowadzi około połowy grup społecznościowych Kubernetes.

Kompletna platforma z elastycznymi opcjami zakupów i usługami hostingowymi: OpenShift to zintegrowane i bezpieczne rozwiązanie natywne w chmurze posiadające kilka certyfikatów bezpieczeństwa przemysłowego.

Udoskonalone środowisko programistyczne: Otwarty, wszechstronny zestaw obsługiwanych narzędzi programistycznych, wierszy poleceń i integracji IDE. Najważniejsze funkcje obejmują pipeline’y integracji i wdrażania w trybie ciągłym (CI/CD) oparte na Tekton i Jenkins, siatkę usług i funkcje serverless, przyjazne dla programistów widoki aplikacji oraz funkcje monitorowania i rejestrowania.

Zbudowany na bezpiecznym fundamencie systemu Linux dla przedsiębiorstw: Zbudowana na systemie RHEL, wiodącej na rynku, zaufanej platformie Linux dla przedsiębiorstw, będącej podstawą kontenerów Linux i Kubernetes.

ZALETY

Łatwość zarządzania

Red Hat OpenShift oferuje automatyczną instalację, aktualizacje i zarządzanie cyklem życia w całym stosie kontenerów – systemie operacyjnym, na platformie Kubernetes i w usługach klastrowych oraz aplikacjach – w dowolnej chmurze.

Zarządzanie obiektami i wdrażaniem

OpenShift jest przeznaczony do tworzenia i wdrażania aplikacji. W zależności od tego, w jakim stopniu chcesz zaangażować OpenShift w proces programowania, możesz skupić się na rozwoju w ramach projektu OpenShift, używając go do zbudowania aplikacji od podstaw, lub przenieść aplikację (program binarny, obraz kontenera, kod źródłowy) już opracowany w oddzielnym środowisku i wdrożyć go w OpenShift.

Buduj z Kubernetes

Red Hat OpenShift koncentruje się na bezpieczeństwie na każdym poziomie stosu kontenerów i przez cały cykl życia aplikacji. Obejmuje długoterminowe wsparcie dla przedsiębiorstw od jednego z wiodących kontrybutorów Kubernetes i firm tworzących oprogramowanie typu open source.

Quarkus

Quarkus to kompletne, natywne dla Kubernetes środowisko Java stworzone dla maszyn wirtualnych Java (JVM) i natywnej kompilacji, optymalizujące Javę specjalnie pod kątem kontenerów i umożliwiające jej stanie się efektywną platformą dla środowisk bezserwerowych, chmurowych i Kubernetes.

Środowisko Quarkus zostało zaprojektowane do pracy z popularnymi standardami, platformami programistycznymi i bibliotekami Java, takimi jak Eclipse MicroProfile i Spring, a także Apache Kafka, RESTEasy (JAX-RS), Hibernate ORM (JPA), Spring, Infinispan, Camel i wiele innych.

Dlaczego Quarkus?

Redukcja kosztów
Wydajność chmury (mała ilość pamięci, szybkie uruchamianie, wysoka gęstość), wdrożenia bezserwerowe

Szybki ” Time to Market”
Produktywność programistów, ekosystem rozszerzeń, niska krzywa uczenia się, utrzymanie przewagi konkurencyjnej.

Niezawodność
Zaufana technologia, aktywna społeczność, szybka kadencja wydawania, niezauważalne przełączanie awaryjne

Quarkus nadaje się idealnie, jeśli szukasz:

Lepszej wydajności aplikacji i niższych kosztów

 • Zmniejszenie zużycia pamięci
 • Zwiększenie szybkości uruchamiania
 • Zmniejszenie rozmiaru aplikacji
 • Alternatywa dla Spring lub Java

Cyfrowej transformacji

 • Modernizacja lub optymalizacja istniejących aplikacji
 • Przejście do architektury natywnej dla chmury lub architektury mikroserwisów
 • Zapotrzebowanie na lekką integrację między usługami
 • Automatyzacja biznesu nowej generacji

Usług bezserwerowych (Serverless)

 • Usługi rzadko używane, ale krytyczne
 • Technologie bezserwerowe lub FaaS (funkcja jako usługa)

ZALETY

Zaprojektowany dla programistów

Quarkus został zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu od samego początku, z funkcjami, które działają dobrze przy niewielkiej lub żadnej konfiguracji. Programiści mogą wybrać struktury Java, które chcą wykorzystać do swoich aplikacji, które mogą być uruchamiane w trybie JVM lub kompilowane i uruchamiane w trybie natywnym. Stworzony z myślą o przyjazności dla programistów, Quarkus oferuje również poniższe możliwości:

 • Kodowanie na żywo, dzięki czemu programiści mogą natychmiast sprawdzić wpływ zmian w kodzie i szybko rozwiązywać problemy
 • Ujednolicone programowanie imperatywne i reaktywne z wbudowaną zarządzaną magistralą zdarzeń
 • Ujednolicona konfiguracja
 • Proste generowanie natywnych plików wykonywalnych

Container-first

Niezależnie od tego, czy aplikacja jest hostowana w chmurze publicznej, czy w wewnętrznie obsługiwanym klastrze Kubernetes, cechy takie jak szybkie uruchamianie i niskie zużycie pamięci są ważne dla utrzymania ogólnych kosztów hosta na niskim poziomie. Quarkus został zbudowany wokół filozofii „container-first”, co oznacza, że jest zoptymalizowany pod kątem mniejszego zużycia pamięci i krótszych czasów uruchamiania dzięki poniższym rozwiązaniom:

 • Najwyższej klasy wsparcie dla Graal/SubstrateVM
 • Przetwarzanie metadanych w czasie kompilacji
 • Zmniejszenie wykorzystania refleksji
 • Ładowanie natywnego obrazu (native image) przed uruchomieniem

Dlatego Quarkus tworzy aplikacje, które zajmują 1/10 pamięci w porównaniu z tradycyjną Javą i mają krótszy czas uruchamiania (są nawet 300 razy szybsze), co znacznie zmniejsza koszt zasobów w chmurze.

Kod imperatywny i reaktywny 

Quarkus został zaprojektowany tak, aby podczas tworzenia aplikacji bezproblemowo łączyć znajomy kod w stylu imperatywnym z kodem nieblokującym, pisanym w stylu reaktywnym. Jest to przydatne zarówno dla programistów Java, którzy są przyzwyczajeni do pracy z modelem imperatywnym i nie chcą tego zmieniać, jak i dla tych, którzy stosują podejście cloud-native/reaktywe. Model rozwoju Quarkus może dostosować się do dowolnej aplikacji, którą tworzysz. Quarkus to efektywne rozwiązanie do uruchamiania Javy w tym nowym środowisku architektury bezserwerowej, mikroserwisów, kontenerów, Kubernetes, funkcji jako usługi (FaaS) i chmury, ponieważ zostało stworzone z myślą o tych wszystkich elementach.

Kogito

Kogito zapewnia prawdziwe środowisko rozwoju i automatyzacji biznesowej w chmurze. Jest to natywna w chmurze platforma automatyzacji biznesu do tworzenia inteligentnych aplikacji biznesowych. Opiera się na przetestowanych komponentach wykonawczych (takich jak Drools, jBPM, OptaPlanner) i umożliwia tworzenie aplikacji natywnych dla procesów i reguł biznesowych w celu organizowania rozproszonych mikroserwisów i aplikacji natywnych dla kontenerów. Wykorzystuje wiele zalet platform natywnych dla kontenerów (takich jak Kubernetes, OpenShift), ponieważ został zaprojektowany od podstaw dla tych platform. Kogito współpracuje również z popularnymi lekkimi środowiskami wykonawczymi, takimi jak Quarkus i Spring Boot, aby wspierać programistów tworzących aplikacje biznesowe.

Dlaczego Kogito?

Kogito to społecznościowy projekt open-source’owy, prowadzony przez te same osoby, które stworzyły Drools, jBPM i OptaPlanner, który ma na celu stworzenie nowej generacji technologii automatyzacji biznesu.

Kogito przenosi kluczowe możliwości Drools, jBPM i OptaPlanner do Kubernetes, zasadniczo przebudowując te wcześniejsze platformy od podstaw, aby działały natywnie w chmurze na nowoczesnej platformie kontenerowej.

Kogito zostało zaprojektowane od podstaw do działania na dużą skalę w infrastrukturze chmury. Korzystając z najnowszych technologii (Quarkus, Knative itp.), uzyskano zadziwiająco szybkie czasy uruchamiania i natychmiastowe skalowanie na platformach do orkiestracji, takich jak Kubernetes.

Wyposażenie programistów w Kogito umożliwia wykorzystanie możliwości Business Automation (proces, reguły, decyzje, optymalizacja) w tworzeniu aplikacji natywnych w chmurze.

ZALETY

Modele danych i interfejsy API skoncentrowane na domenie biznesowej sprzyjają architekturze mikroserwisów i ułatwiają zarządzanie interfejsami API.

Wdrożenie w chmurze to pierwsze i najważniejsze docelowe środowisko wykonawcze.

Koniec z wyciekiem abstrakcji technologii stojącej za usługą do aplikacji klienckich.

Kogito oferuje efektywne doświadczenie programistyczne oparte na przetestowanych w praktyce komponentach.

Red Hat Decision Manager

Red Hat Decision Manager to platforma do tworzenia kontenerowych mikroserwisów i aplikacji, które automatyzują decyzje biznesowe. Decision Manager obejmuje zarządzanie regułami biznesowymi, przetwarzanie złożonych zdarzeń i technologie optymalizacji zasobów. Organizacje mogą włączać wyrafinowaną logikę decyzyjną do aplikacji biznesowych i szybko aktualizować podstawowe reguły biznesowe, gdy zmieniają się warunki rynkowe.

FEATURES

Automatyzacja procesu decyzyjnego

Używaj danych w czasie rzeczywistym i wysoce skalowalnego silnika reguł, aby zautomatyzować swoje decyzje.

Optymalizacja zasobów

Dostarczanie rozwiązań złożonych problemów związanych z planowaniem i optymalizacją zasobów bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi lub specjalistycznej wiedzy

Zwiększenie możliwości analityków biznesowych i IT

Zaoferuj zarówno IT, jak i użytkownikom biznesowym możliwość szybkiego tworzenia i zmiany reguł biznesowych.

Optymalizacja pod kątem chmury i kontenerów

Hostuj Decision Manager tam, gdzie chcesz i jak chcesz: lokalnie lub w dowolnej konfiguracji chmury.

Red Hat Single Sign-On

Red Hat Single Sign-On (RH-SSO) jest oparty na projekcie Keycloak i umożliwia zabezpieczenie aplikacji internetowych poprzez udostępnienie funkcji jednokrotnego logowania w sieci (SSO) w oparciu o popularne standardy, takie jak SAML 2.0, OpenID Connect i OAuth 2.0. Serwer RH-SSO może działać jako dostawca tożsamości oparty na SAML lub OpenID Connect, pośrednicząc między katalogiem użytkowników przedsiębiorstwa lub zewnętrznym dostawcą SSO w celu uzyskania informacji o tożsamości i aplikacjach za pośrednictwem tokenów opartych na standardach.

FEATURES

Serwer uwierzytelniania

Działa jako samodzielny dostawca tożsamości oparty na SAML lub OpenID Connect.

Federacja użytkowników

Posiada certyfikaty dla serwerów LDAP i Microsoft Active Directory jako źródła informacji o użytkownikach.

Identity Brokering

Integruje się z zewnętrznymi dostawcami tożsamości, w tym z wiodącymi sieciami społecznościowymi jako źródłem tożsamości.

Interfejsy REST API i administracyjny GUI

Określa federację użytkowników, mapowanie ról i aplikacje klienckie za pomocą prostego w użyciu administracyjnego graficznego interfejsu użytkownika i interfejsów API REST.

Modele współpracy

TIME & MATERIAL

Ta forma współpracy zakłada fakturowanie klientów za rzeczywisty zakres prac na podstawie stawek godzinowych. Przejrzyste stawki godzinowe pozwalają klientowi zarządzać zadaniami, terminami i budżetem, aby uzyskać widoczny efekt pracy na każdym etapie i otrzymać rozwiązanie spełniające oczekiwania.

DEDICATED TEAM

Klient i usługodawca wspólnie uzgadniają obciążenie pracą i wymagania projektu w określonym przedziale czasu. Ponadto firma deweloperska zapewnia specjalistów IT, którzy spełniają przewidywane żądania i wymagania klienta. Klient otrzymuje przewidywalną i zdefiniowaną kontrolę budżetową nad zespołem, który jest skoncentrowany tylko na konkretnym projekcie.

FIXED PRICE

Model współpracy przy stałych stawkach sprawdza się najlepiej, jeśli masz jasne wymagania z określonymi terminami i ograniczonym budżetem na rozwój oprogramowania.